فراماسونری(بنای آزاد,معماران آزاد) Freemasonry

 1. فراماسونری یک تشکیلات عظیم و سازمان یافته و مخفی است که مربوط به امروز و دیروز نیست قدمتی برابر صد ها  سال  دارد ولی در دوره جدید تبدیل به سازمان بزرگ صنفی در آمده است که به اصطلاع از حقوق و امتیازات اعضاء دفاع می کند(البته هیچ حد و مرزی برای این دفاع کردن نمیشناسد و انتظار هر جنایتی  را باید داشت).

همچنین اعتقاد برخی‌ها به داستان معبد سلیمان باعث نفرت گروه‌های ضد یهود از فراماسونری شده‌است. نمادهای فراماسونری (مانند گونیا و پرگار) ریشه در ابزارهای سنگ‌تراشی و سازه های سنگی دارد.  نشان‌ها و نمادهای آن نیز بر اساس سنت‌های محلی از فرهنگ‌های مختلفی از جمله مصری، یهودی و مسیحی پیرامون داستان قتل معمار معبد سلیمان تأثیر گرفته است.

فراماسون ها در مراكزی تجمع می كردند كه آن را (لُژ) می نامیدند. در ژوئن ۱۷۱۷ چهار لژ بزرگ در لندن با هم تجمع كردند و اولین لژ بزرگ فراماسونری جهان را بوجود آوردند.

اصول اعتقادی لژ های فراماسونری که ملزم به اجرای آن هستند:

۱-لیبراسیم(میانه روی و محافظه کاری سیاسی) فلسفه‌ای که می‌گوید برخی افراد حق دارند بدون مشورت با دیگران و رعایت نظر آنان هر کاری بکنند و مصون از پرسش باشند( طرفدار آزادی )این هم فلسفه بدی بنظر نمی آید,ولی این آزادی اگر در غرب مثلا حفظ حجاب باشد,یا بجا آوردن فرایض دینی,و نظایر آن ,آن وقت به بهانه تحجر  محسوب می شود.

۲-رفرمسیم(سیاست گام به گام) جریان سیاسی گفته می‌شود که انجام تغییر درجامعه را از طریق انجام اصلاحات درقوانین و سیاست‌ها و نه از طریق انقلاب و تعویض حکومت تبلیغ می‌کند.

۳-تساهل  و تسامح(سهل انگاری و محافظه کاری) آزادی‌های فردی تنها هنگامی از تعرض در امان می‌ماند که جامعه باورها و عقاید مختلف مردم ساکن در آن را تاب بیاورد و هیچ عقیده‌ای سرکوب نشود.البته این مورد هم ظاهر بدی ندارد ولی در عمل مثلا کسی در غرب وجود هولو کاست  را انکار کند فورا مورد پیگری قرار می گیرد و خفه می شود ولی اگه کسی اسلام را تبلیغ کند متهم به تهجر می شود.

۴- تدائیسم (اعتقاد به خدا بدون اعتقاد به وحی و معاد)ولی در ادیان آسمانی اعتقاد به هر سه مورد یکتایی خدا , نبوت و معاد  با هم وجود دارد,البته اعتقاد آنها به خدا هم تعریف خودشان را دارد.

۵-برابری (برخلاف قسط و عدل که در ادیان آسمانی گفته شده-البته در ادیان الهی اعتقاد به برابری فردی انسانها وجود دارد ولی با تعریف متفاوت)

۶-برادری   ( اشاره به معنی آن است که چه آدمهای خوب و چه بد با هم مساوی هستند) که این بر خلاف عدالت خداست که آدمهای خوب تشویق شوند و بدها مجازات شوند.و اگر این برادری به این معنی درست باشد دیگر کسی انگیزه ای برای رفتار خوب و اکراهی برای رفتار بد ندارد.

۶-پشتیبانی از اعلامیه حقوق بشر(که در اصل خود فراماسونر ها آن را نوشته اند) .

اکثر مصوبه سازمان ملل ظاهری خوب و گول زننده دارد ولی در باطن آن میتوان  نفوذ و رخنه به اعتقادات مذهبی را یافت.

۷-ژودائیسم(یهودی گری)در آیین فراماسونر ها رد پای دین یهود ( البته از نوع صهیونیستی,نه الهی آن )را  میتوان به وفور دید.

۸-کوسموپولی تیسم
کوسموپولی تیسم یعنی جهان وطنی. از نظر فراماسونرها همه ی دولت های جهان باید زیر پرچم آبی رنگ فراماسونرها جمع شوند و سرانجام یک حکومت جهانی واحد به وجود آوردند.

۹-تحلیل سه پایه ای
یکی دیگر از مشخصات خط فراماسونری تحلیل سه پایه ای است. آن ها برای عدد سه اهمیت بسیار قائلند و سعی می کنند که حتماً در بررسی هر مسئله ای آن را به سه جنبه تقسیم کنند. مثلاً می گویند انسان از سه جنبه برخوردار است: توانایی، زیبایی و فرزانگی و یا شعارشان چنین است: آزادی، برابری و برادری.

امیدوارم که مطالب بالا برایتان سود مند باشد.باز ما را در گرگینه دنبال کنید.

gorginehbook@gmail.com

amir9835@gmail.com

مطالب مرتبط

6 دیدگاه‌

 1. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت کاربردی

 2. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

 3. وای خیلی خوبه ساییتون

 4. سلام.وبسایت زیبایی دارید.خیلی زحمت میکشید بابتش و ازین بابت کمال تشکر رو
  دارم

 5. admin گفت:

  برابری به معنای مساوی بودن بی قید و شرط است بدون در نظر گرفتن تفاوت ها
  برادری مساوی بودن بدون کار خوب یا کار بد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *