حمل و نقل مطالب متفرقه

مردان بیشتر از زنان از مسیرهای میانبر در رانندگی استفاده می‌کنند!

خبرگزاری ایسنا: مطالعات جدید گروهی از محققان حاکی از آن است که مردان بیشتر از زنان از مسیرهای میانبر در رانندگی استفاده می‌کنند.
در این مطالعه مشخص شد که مردان در مسیرهای شناخته شده تمایلی بیشتری به کوتاه کردن مسیر دارند اما زنان ترجیح می‌دهند تا از مسیرهای اصلی به مقصد برسند.
محققان پس از بررسی دو گروه ۶۸ و ۷۲ نفره از داوطلبان به این نتیجه رسیدند که مردان حتی در شرایطی که به‌طور کامل بر مسیرهای فرعی مسلط نیستند، تمایل بیشتری به میانبر زدن و شناختن مسیرهای کوتاه دارند اما زنان ترجیح می‌دهند از همان مسیر شناخته شده به مقصد برسند.
این مطالعه با هدف شناخت تاثیر جنسیت بر جهت‌یابی انجام شد و نتایج آن نشان می‌دهد که جنسیت در مسیریابی تاثیر دارد و مردان در یافتن مسیرهای کوتاه مهارت بیشتری دارند.
به گفته محققان، یکی از دلایل برای جهت‌یابی بهتر مردان، توجه بیشتر به بازی‌های رایانه‌ای و به‌طور اختصاصی بازی‌های رانندگی است.
برخی از کارشناسان معتقدند که بی‌توجهی به مسیر اصلی و عبور از مسیرهای انحرافی ممکن است با خطرات بیشتری در مقایسه با مسیر اصلی همراه باشد و زنان نیز برای حفظ امنیت بیشتر، مسیرهای مستقیم اما ایمن‌تر را ترجیح می‌دهند.

2 Replies to “مردان بیشتر از زنان از مسیرهای میانبر در رانندگی استفاده می‌کنند!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *